Komplexní montáž garážových vrat pro rodinné domy

Hledáte spolehlivého partnera, který zajistí, že vaše nová garážová vrata budou nejen esteticky přitažlivá, ale i funkčně bezchybná? Nabízíme montáž garážových vrat s více než 15 lety zkušeností v oboru. Jaké montáže a vrata vám nabízíme?


Klasická sekční vrata se otvírají svisle a jsou úsporně uložena pod stropem. Díky této konstrukci poskytují maximum místa v garáži i před ní. Sekční garážová vrata lze instalovat do téměř každého garážového otvoru a poskytují až o 14 cm větší průjezdnou šířku než výklopná vrata. Kromě toho jsou díky trvale elastickému těsnění odolnému proti povětrnostním vlivům na všech čtyřech stranách optimálně utěsněná. Tato vrata lze ovládat pohonem a dálkovým ovladačem, přes mobilní telefon nebo jen manuálně. Montáž těchto vrat je půldenní záležitost, proto není potřeba mít obavy, že garážový prostor zůstane dlouho otevřený. (na obrázku vidíte vrata s drážkou L, povrch Planar Matt Deluxe antracit RAL7016)

Klasická sekční vrata


Sekční vrata s integrovanými dveřmi jsou skvělou volbou pro domy, kde není žádný vedlejší vchod do garáže. S integrovanými dveřmi ve vratech se můžete rychle a jednoduše dostat např. k zahradnickému nářadí, jízdním kolům nebo kolečkům, která máte uložena v garáži, aniž byste museli otevírat celá vrata. Práh z ušlechtilé oceli integrovaných dveří je uprostřed vysoký jen 10 mm a na okrajích pouze 5 mm. To snižuje riziko zakopnutí a usnadňuje přejíždění koly. (na obrázku drážka M, povrch Woodgrain antracit RAL7016)

sekční vrata s integrovanými dveřmi

Celoprosklená vrata ART 42 / ART 42 THERMO přesvědčí větším množstvím světla v garáži nebo lepším větráním v parkovacích boxech hromadných garáží. Toto provedení vrat lze nabídnout s normálním profilem nebo s profilem s přerušeným tepelným mostem. (na obrázku celoprosklená vrata Hörmann Vitraplan)

Celoprosklená vrata 

Rolovací vrata RollMatic se otevírají svisle nahoru a jsou úsporně uložena v prostoru pod stropem. Toto konstrukční řešení poskytuje maximum místa v garáži i před garáží. Volný zůstává také prostor pod stropem, který lze využít například pro osvětlení nebo jako přídavný úložný prostor. Pouze patentovaná technika tažných pružin dodávaná společností Hörmann se systémem pružina v pružině a transparentním ochranným obalem zabraňují tomu, aby došlo k vymrštění zlomené pružiny a zranění osob. Montáž je možné provést jak zvenku na otvor, tak zevnitř garáže.

Rolovací vrata

Výklopná vrata Berry jsou klasikou mezi garážovými vraty za příznivou cenu. Jsou opatřena patentovaným pákovým ramenem snižujícím díky svému speciálnímu tvaru potřebnou sílu a zajišťujícím, aby se vrata při zavření sama stáhla. Pro účinnou ochranu před sevřením je navíc toto rameno vybaveno ochrannými klapkami a flexibilní plastovou lištou mezi vraty a rámem. Přesné vedení kolejnic zabraňuje vykolejení vrat a otěruvzdorná plastová kolečka umožňují lehký a tichý chod vrat. Když se vrata zcela otevřou, utlumí se doraz o speciální prohloubenou kolejnici a bezpečně se zastaví. 

Výklopná vrata

U dvoukřídlých vrat s otočnými křídly můžete volitelně otevírat obě křídla nebo i pouze jedno křídlo zvlášť, např. abyste si vyzvedli kolo z garáže. Tepelně izolované lamely nabízejí dobrou izolaci a jsou k dostání se všemi povrchy. Vrata s otočnými křídly dodáváme s křídly rozdělenými symetricky i asymetricky. Při symetrickém rozdělení se stejně širokými křídly vrat je vzhled vrat naprosto harmonický. V případě asymetrického rozdělení dodáváme průchozí křídlo o šířce 870 mm, což umožňuje snadný průchod osob do garáže. Šířka pevného křídla vychází z celkové šířky vrat. Můžete si také vybrat umístění a montáž průchozího křídla na levé nebo pravé straně vrat.

dvoukřídlá vrata


Posuvná boční sekční vrata jsou vhodným řešením i pro velmi speciální montážní situace. Na rozdíl od výklopných, sekčních a rolovacích garážových vrat se jejich vratová konstrukce neotevírá nahoru, ale do strany. To je zvláště výhodné, pokud má strop garáže zůstat volný například pro uložení věcí nebo pokud křídlo vrat nelze ze stavebních důvodů (šikmá střecha, nízký překlad, překážející odpadové trubky) umístit nebo namontovat pod strop. Z hlediska montáže jsou tato vrata trochu komplikovanější, ale výsledek stojí za to.

posuvná boční vrata

Máte zájem o kalkulaci či více informací k vašim novým vratům a jejich montáži? Kontaktujte nás telefonicky nebo e-mailem zde.